Porównywarka OC komunikacyjnego w różnych firmach

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Właściciel każdego zarejestrowanego pojazdu w tym samym dniu jest zobowiązany zawrzeć umowę. Porównywarka OC cieszy się ogromnym powodzeniem, dlatego, że skupia w sobie oferty z wielu firm ubezpieczeniowych.

Porównywarka OC online

Wszyscy zdajemy sobie dziś sprawę, że oszczędności stanowią ważny element naszego życia. Nie lubimy przepłacać, a obowiązkowe OC wydaje nam się takim elementem, na którym z powodzeniem możemy zaoszczędzić mniej lub więcej pieniędzy. Porównywarka OC (w placówce lub online), zbierając takie parametry jak:

– numer rejestracyjny samochodu,

– adres podany w dowodzie rejestracyjnym,

– numer VIN i szkodowość pojazdu,

– zakres ubezpieczenia,

– wiek właściciela i ich liczbę,

– sumę wypracowanych przez lata zniżek w OC,

– nowe czy wznowione ubezpieczenie w danym Towarzystwie Ubezpieczeniowym,

ma za zadanie pokazać potencjalnemu klientowi kilka ofert z różnych firm. On sam zaś podejmie decyzję, która propozycja jest dla niego odpowiednia.

Pamiętaj o wypowiedzeniu ,,starego” OC

Korzystając z porównywarki OC i decydując się na zawarcie nowej umowy, w innym niż dotychczas Towarzystwie Ubezpieczeniowym, pamiętaj, że należy wypowiedzieć starą umową ubezpieczenia. Zgodnie z aktualnymi przepisami musisz to zrobić co najmniej dzień przed ostatnim dniem trwania umowy. Najprościej mówiąc, jeśli ubezpieczenie kończy się w czwartek, to najpóźniej w środę jesteś zobowiązany do tego, by pisemnie zrezygnować z dalszej kontynuacji ubezpieczenia OC. Możesz to zrobić listownie, u dedykowanego agenta lub przez specjalny formularz na stronie danej firmy ubezpieczeniowej. W przypadku zapomnienia, tamto OC wznowi się automatycznie, jeśli składka za poprzedni rok została opłacona w całości.

Wyjątkiem, kiedy możesz skorzystać z nowej oferty przygotowanej przez porównywarkę OC, ale nie musisz wypowiadać starych zobowiązań, jest zakupienie samochodu w trakcie trwania ubezpieczenia OC. Taka umowa nie wznowi się samodzielnie. Musisz pamiętać, by samemu zakupić OC przed wygaśnięciem starej umowy.

Stacjonarna porównywarka OC – multiagent

Rolę porównywarki OC w Twoim mieście może stanowić tzw. multiagent. Jest to osoba, która ma w swojej ofercie ubezpieczenia różnych firm i poprzez wpisanie danych do komputera, udzieli klientowi informacji, która propozycja jest najkorzystniejsza cenowo.

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych to ubezpieczenie obowiązkowe, które działa w momencie stłuczki i wypłaty odszkodowania osobom poszkodowanym. Wypłata dotyczy także renty i ewentualnych roszczeń finansowych.

About the Author

You may also like these