W jaki sposób znaleźć najtańsze OC?

Porównywarka OC przez cały rok cieszy się wielkim zainteresowaniem. Nie ma się czemu dziwić. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Nie ma więc sensu przepłacać, jeśli nie planuje się dokupienia innych składowych.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC w przypadku samochodu idealnie sprawdzi się gdy:

– osoba kierująca pojazdem uszkodzi inny jadący lub stojący samochód,

– dojdzie do przytarcia innego samochodu, który był postawiony na parkingu,

– w wyniku wypadku zostanie potrącona jakaś osoba. To właśnie z ubezpieczenia OC będzie wypłacana renta, koszty rehabilitacji i dojścia do zdrowia dla osoby poszkodowanej.

Porównywarka OC 

Wykupienie samego OC nieszczególnie musi wiązać z wybraniem najdroższego towarzystwa ubezpieczeniowego na polskim rynku. Jeśli klient nie jest zainteresowany innymi składowymi ubezpieczenia, a wyłącznie OC komunikacyjnym warto skorzystać z porównywarki OC. Idealnym rozwiązaniem w tym celu jest sprawdzenie w Internecie ile wynosi roczna opłata w konkretnej firmie. Jest to zależne od różnych parametrów, a są nimi m.in.:

– marka i typ samochodu,

– rok produkcji,

– przebieg,

– liczba właścicieli oraz ich zniżki, które nabyli przez lata,

– dodatkowa karta rabatowa z pracy,

– liczba zawartych polis w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Nie można zapomnieć także o tym na ile rat chce się zawrzeć roczne ubezpieczenie. Najkorzystniejsze ceny przy korzystaniu z porównywarki OC są także w chwili, gdy płaci się jedną ratę za roczną polisę. W przypadku kilku płatności za OC komunikacyjne należy pamiętać o dopłacie dodatkowej zwyżki.

Jak wybrać najtańsze OC komunikacyjne?

Idealnym rozwiązaniem, by tego dokonać jest sprawdzenie oferty w Internecie. Z powodzeniem także bez wychodzenia z domu można skusić się na kontakt z agentem multiagencji. Osoba odpowiedzialna za kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych także po mistrzowsku zatroszczy się o klienta. Niewątpliwie przygotuje oferty OC komunikacyjnego z różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Klient może więc porównać ceny poszczególnych firm w zakresie tego, co przygotował dla niego system poprzez porównywarki OC oraz agenta. W przypadku tej drugiej opcji należy dodatkowo liczyć się z tym, że można otrzymać dodatkową zniżkę od pracownika multiagencji. W obu sytuacjach wszystkie formalności mogą zostać całkowicie przeprowadzone przez internet w dowolnych godzinach. Nie ma więc problemu z tym, że trzeba będzie czekać na swoją kolej. Porównywarka OC to idealna propozycja do sprawdzenia, która firma oferuje najtańsze OC komunikacyjne. 

About the Author

You may also like these